אוקלה (Ocala)

אוקלה, פלורידה

השטח: 122.5 קמ”ר

מספר תושבים: 61,810

העיר אוקלה היא מושב המחוז של  מחוז מריון במדינת פלורידה שבארה"ב, מחוז השייך לחלקה הצפוני של פלורידה. מכיוון שאוקלה היא מושב המחוז, היא משמשת כ"עיר בירה" ומאגדת בתוכה שירותים נבחרים חיוניים עבור ערי המחוז. 

נכון לשנת 2021, העיר מונה כ-61,810 תושבים, וכוללת בתוכה קבוצות אתניות שונות ממגוון לאומים, נוסף על תושבים חדשים שמגיעים להתגורר בעיר על רקע יתרונותיה הרבים.

אוקלה היא עיר מקסימה ושופעת ירוק, הממוקמת בין חוות כפריות שמפורסמות בסוסיהן הגזעיים. מבחינה גיאוגרפית, העיר נמצאת בין אורלנדו וטאמפה, לכיוון צפון – זאת אומרת שאם תרצו להגיע מאוקלה לערים המרכזיות השכנות, ייקח לכם כשעה וארבעים דקות נסיעה בלבד במכונית. הנתון הזה הופך את אוקלה לעיר נוחה במיוחד מבחינת מיקום.

האווירה בעיר –  תושבים מספרים על אווירה נעימה ואחדות גבוהה ששוררת בין חברי הקהילה האזרחית. רבים מציינים לשבח את ניקיון העיר כאחת הערים הנקיות שהם ביקרו בה, נוסף על עם מיקום מצוין שמאפשר הגעה ליעדים פופולאריים קרובים תוך נסיעה קצרה.

מזג האוויר – באוקלה שתי עונות מרכזיות: חורף וקיץ; בעונת הקיץ השמש זורחת כמעט ללא הפרעה של טפטופים ונמשכת עד לשעות לאחר הצהריים, ובחורף יש סבירות לסופות וגשם. בגלל האקלים החם בעיר, ישנן פעילויות בילוי ופנאי שמתקיימות בשעות הערב והלילה, מה שהופך את הבילוי בעיר לנעים.

קרבה לאזורי טבע ידידותיים לסביבה – העיר אוקלה עמוסה במקומות טבעיים שהופכים את הטיול והמגורים בה לידידותיים לסביבה; פארקים ויערות ירוקים ורחבי ידיים, אגמים, נהרות ומעיינות בהם אפשר לבצע ספורט ימי כמו גלישה, חתירה בקיאקים, שיט ודיג. 

ספורט ופעילויות נוספות – העיר הירוקה מעודדת ספורט ומפעילה מרכז ספורט למבוגרים וגם לנוער, בהם פעילים בעיקר חוגים של כדורסל, פוטבול בייסבול וספורט דומה. מלבד זאת, ברחבי העיר נמצאים פארקים ומדשאות רחבות לפעילויות ספורט כמו גולף וטניס, וגם מקורות מים לביצוע ספורט ימי.

מקומות נוספים שאפשר לטייל בהם הם – נהר הסילבר המפורסם, ולידו פארק השעשועים "סילבר ספרינגס" שמלא במתקנים שווים לילדים, גנים בוטניים ונוף עוצר נשימה.  עוד מקום שמומלץ מאוד הן על המקומיים והן על התיירים הוא היער הלאומי של אוקלה, שהוא היער השני בגודלו בפלורידה.

מסעדות ושווקים – באוקלה יש שילוב נהדר של טעמים; החל מאוכל מודרני וכלה באוכל אתני. ברחבי אוקלה יש מסעדות מגוונות והן מציעות מבחר שונה כמו אוכל צרפתי, פירות ים, דגים, סטייקים ובשרים על האש ואוכל איטלקי.

ברחבי העיר נמצאים סופרמרקטים רבים במיקומים נוחים, ואפשר למצוא בעיר כמעט כל סוג של אוכל שתרצו.

תיירות – העיר נחשבת לאזור מועדף על התיירים בעיקר בגלל מזג האוויר והנופים המרהיבים. מחוז מריון מדווח שרק בין אפריל 2014 ומרץ 2015 ביקרו במחוז 1.7 מיליון תיירים והכניסו למחוז יותר מ-912 מיליון דולר.   

מוסדות חינוך והשכלה גבוהה – באוקלה שלוש אוניברסיטאות גדולות כשהמרכזית בהן היא College of Central Florida.

לפי אתר הדירוג הפופולארי greatschools.org, מערכת החינוך באוקלה כוללת בתוכה אפשרויות חינוך של בתי ספר המדורגים מעל לממוצע, ביניהם בית ספר יסודי ובית ספר לאמנויות שקיבלו ציון של 10/10.

כלכלה, תעשייה ועסקים – אחוז המובטלים בעיר עומד על 5.5%, ונראה כי העתיד הכלכלי של העיר נמצא במגמת עלייה: בשנה האחרונה שוק העבודה גדל ב2.3% וצפוי גידול של 37.6% במשרות, נתון שגם ככה גבוה באוקלה יחסית לממוצע האמריקאי. אוקלה ידועה כמקום נהדר לעסקים, בעיקר עסקי נדל"ן והשקעה בנכסים.

העירייה, תשתיות והתפתחות עירונית – העירייה משקיעה בפיתוח העיר באופן יומיומי ומטרתה העיקרית היא לגרום לאוקלה להמשיך לשגשג ולהפוך אותה למקום נהדר לחיות ולטייל בו. בשנים האחרונות העירייה טיפחה והשלימה פרויקטים של עידוד מיחזור, התקנת מדרכות, הוספת פארקים לבעלי חיים, החלפת שירותים ברחבי העיר והתקנת צמחייה, שולחנות וספסלים.

פרויקטים שנמצאים בבנייה – אוקלה נמצאת בהליך של שימור אתרים היסטוריים וארכיאולוגיים וטיפוחם, תהליך שיתרום לתיירות והכנסה כלכלית.

בחודש אוגוסט האחרון אושר פרויקט בנייה גדול בדרום מערב העיר, שיכלול 5,000 יחידות בתים על פני 1,500 דונם. הפרויקט שיקרא "קהילת קלזה" מתוכנן להיות קהילה משפחתית וחמה למשפחות בכל הגילאים. מכירות הבתים צפויות להתחיל באמצע שנת 2021.

לאחרונה אושר גם פרויקט קהילתי של 392 בתים על פני 102 דונם מערבית לכביש 75 המהיר באוקלה.
נוסף על כך, ברחבי העיר בונים עוד עשרות קהילות משפחתיות וגם לתושבים ותיקים שבפנסיה, מספר תכניות הבנייה שאושרו ושכבר בונות בשטח ממשיך לעלות ועומד על כמה עשרות.

השטחים הכפריים הגדולים של העיר מאפשרים בנייה מרובה של בתי קרקע ולכן מוצעים פרויקטים רבים של מכירת מגרשים ובנייה בשיטת "בנה ביתך" שנמשכת עד היום באוקלה. בין השכונות הנמנות עם הפרויקטים: " Marion Oaks" ו-" SummerCrest".

מלבד בתי מגורים, העיר מתפתחת ובונה מתחמי מסחר, תעשייה ובילוי בפרברי העיר ובתוכה.

יוקר המחייה – 83.8, נמצא מתחת לממוצע במדינה (100).

רוצים להשקיע באוקלה? 
פתחו תיק משקיע ללא התחייבות ואנו ניצור עמכם קשר.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
השארת תגובה

מהחנות שלנו

גלילה לראש העמוד