נורת' פורט

נורת' פורט (North Port)

שטח: 270 קמ"ר
מספר תושבים: 66,410 (2019)

העיר הציורית נורת פורת' (North port) שבמדינת פלורידה שבארה"ב, נמצאת במחוז סרסוטה (Sarasota county) וממוקמת מבחינה גיאוגרפית בין העיר טמפה לעיר פורט מאיירס. האוכלוסייה של העיר מונה כ-60,000 תושבים (מעל 80% לבנים). העיר נמצאת במיקום גיאוגרפי מצוין וקרובה מאוד לשני שדות תעופה בינלאומיים מרכזיים במרחק של כ- 45 דקות נסיעה מהעיר. 

מזג האוויר בה נפלא, כמו שמזג האוויר בפלורידה יכול להיות, כשברוב ימות השנה הטמפרטורה הממוצעת עומדת על בערך 23 מעלות צלזיוס, מה שתורם לתחושה הנעימה ולהרגשה הטובה של התושבים לכל אורך השנה. 

אטרקציות, תרבות וארכיאולוגיה – העיר מלאה בהיסטוריה ארכיאולוגית, במעיינות מלח (the little salt spring) ובמעיינות חמים, משחקות בה קבוצות ספורט ומגרשים ומרכזי אירועים וכנסים. לעיר יש גישה לאגם גדול, שמאפשר פעילויות אקטיביות, ספורטיביות ומשפחתיות, כמו שיט, קיאקים ועוד, ויש בה פארקים ציבוריים ויער שניתן לטייל בו ברוב ימות  השנה. המעיין המינרלי warm mineral spring, שנמצא בשליטתה של העיר, הוא המעיין שיש לו את אחוז המינרלים הגבוה ביותר מכל המעיינות החמים, ומצליח לשמור על טמפרטורה יציבה ויחסית גבוהה של מעל 37 מעלות צלזיוס לאורך כל השנה ומושך אליו לא מעט תיירים.

בתים ומגורים – מחירי הבתים יחסית נגישים ויש מבחר ומגוון רחב של אפשרויות דיור ושטחים למגורים, שמאפשרים למשפחות רבות לגור בבתים פרטיים ומרווחים עם חצרות יפות ומטופחות. 

כלכלה, תעשייה ועסקים – אחת הערים עם הצמיחה הגדולה ביותר בפלורידה בשנים האחרונות (מעל 210% צמיחה בעשר השנים האחרונות), שהמיקום המצוין שלה מאפשר לה גישה להרבה מאוד הזדמנויות תעסוקתיות. 

מוסדות חינוך ואוניברסטאות – אוניברסיטת הסטייט של קליפורניה (SCF, state college of florida), אוניברסיטת מערב פלורידה (university of south florida) ו- STC Suncoast Technical Collage)) הקולג' הטכנולוגי של פלורידה הם מוסדות לימוד גדולים שמושכים אליהם תלמידים וסטודנטים רבים באופן קבוע.

על פי אתר הדירוג הפופולארי, graderschool.com, מערכת החינוך הציבורי מכילה בתי ספר נחשקים וברמה גבוהה. שני בתי ספר היסודיים  Cranberry elementary school ו- Atwater elementary school, שנמצאים בעיר קיבלו ציון מדהים של 8/10 ושני בתי ספר נוספים בעיר קיבלו דירוג של 7/10. קיימים גם שני בתי ספר פרטיים טובים שמציעים אופציה חלופית טובה לאלו שיכולים להרשות לעצמם.

העירייה, התשתיות והתפתחות עירונית – העירייה מעורבת בנעשה בחיי התושבים, מעודדת התנדבות ותרומה לקהילה ודואגת לפיתוח בתי הספר וחזות העיר. 

בעלון המטרות של העיר לשנים 2022-2025, מציגה העירייה תוכניות לקידום התחדשות עירונית במטרה ליצור מגוון אפשרויות דיור במחיר סביר עבור התושבים. כמו כן, תקצה העירייה משאבים לשיפור חזות העיר והנראות שלה, במטרה לייפות את השכונות הקיימות ולקדם אותן כדי לשפר את פני העיר ולייפות אותן. עוד בתוכניות: הרחבת הכבישים העירוניים ושיפורם, התשתיות, המים והביוב וקידום ופיתח אפשרויות התחבורה בעיר, כמו גם הקמת מרכזי מסחר שכונתיים ושיפור החינוך.

פרויקט בנייה לדוגמה שעליו עובדת העירייה הוא למשל פרויקט שנקרא The Sabal Trace Golf Course, שמטרתו הייתה להסב מסלול גולף ישן לקהילת מגורים של עד 500 יחידות דיור, לאור הביקוש הרב. בנוסף, ישנם פרויקטים רבים פעילים לסלילת כבישים, לשיפור הגישה לנמל בעיר ותחזוקת העיר ושמירה על חזותה. 

פרויקט נוסף הוא תוכנית שיפור אתר פארק המעיינות החמים, הגישה אליו, החנייה ועוד.

יוקר המחייה בעיר – נמצא מעט מתחת לממוצע, (מתחת ל100, כשהממוצע הוא 100), מה שמעיד על כך שהעיר לא יקרה.

רוצים להשקיע ב North Port פתחו תיק משקיע ללא התחייבות ואנו ניצור עמכם קשר

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
השארת תגובה

מהחנות שלנו

גלילה לראש העמוד