פורת שארלוט (Port Charlotte)

פורט שארלוט, פלורידה

השטח: 83.7 קמ"ר

מספר תושבים: 62,327

העיר המקסימה פורט שארלוט, נמצאת באיזור פונטה גורדה, שבדרום מערב פלורידה, בצד המזרחי של ארצות הברית.

העיר מונה 62,327 תושבים (נכון לשנת 2019), ונחשבת לאחד המקומות המדהימים לבלות בהם זמן ממושך על ידי אתרי דירוג רבים. 

מבחינה גיאוגרפית, העיר ממוקמת בין העיר סריסוטה, שבצפון פלורידה, לבין העיר פורט מירס שבדרום פלורידה.

אלו שנמצאים בעיר נהנים מהיתרון שבלהימצא במרחק של כמה שעות בודדות מאורלנדו, טמפה ומיאמי, שם נמצאים הפארקים החשובים והמרכזיים לביקור ולבילוי (כן, כן, הדיסנילנד נמצא באורלנדו!).

האווירה בעיר  רבים מהתושבים מדווחים כי הגודל של העיר, מזג האוויר בה וכמות האנשים נותנים הרגשה חמימה של עיר קטנה, האנשים מסבירי פנים ומאוד נחמדים אחד לשני ולתיירים.

מזג האוויר – הטמפרטורה בחלק גדול מהשנה נמצאת באזור ה- 23 מעלות צלזיוס, מה שמבטיח שברוב השנה חם ונעים ומאפשר לתושבים ולמבקרים לבלות בים, בפעילויות מחוץ לבית ובעיקר ליהנות מהשמש.

הקרבה לים – בתוך העיר יש גישה לים, בחלקה שנקראת port charlotte beach park, ויש אף גישה לחופים קרובים מאוד לעיר, boca grande למשל. לעיר יש גישה לאחד המפרצים הגדולים ביותר בארה"ב, והיא מהווה בית גידול אקולוגי למגוון גדול של דגים מסוגים שונים, ואפילו דווח שנצפו באיזור כרישים. 

הקרבה לים מאפשרת לאנשים רבים לעסוק בתחביבים כמו דיג, שיט בסירת קאנו או בסירה, ובילוי ימי בחוף הים.

ספורט ופעילויות נוספות – לעיר יש מרכז ספורט שמהווה הבית של קבוצת טמפה ביי באימוני הקיץ שלהם. 

מקומות נוספים שאפשר לטייל בהם הם – כפר הדייגים, מפרץ שארלוט או הדאון טאון. 

מסעדות ושווקים – בשל קרבתה של פורט שארלוט לים והזמינות לדייג של מאכלי ים טריים, ישנן מסעדות רבות שמגישות פירות ים ומאכלי ים ומושכות תיירים רבים שאוהבים אוכל טרי ומרענן.

ישנן חנויות, שווקים, מכולות וסופרים, קניונים, בתי חולים ומרכזי בריאות קרובים מאוד, שלא מצריכים יציאה מחוץ לעיר כדי לבצע קניות יום יומיות מגוונות.

תיירות – עיר עם תיירות רבה, בעיקר לקראת האביב והקיץ. 

מוסדות חינוך והשכלה גבוהה – Charlotte Technical Center הוא מרכז טכנולוגי להשכלה גבוהה המושך אליו תלמידים רבים מדי שנה. 

לפי אתר הדירוג הפופולארי greatschools.org, מערכת החינוך מציעה אפשרויות טובות לתלמידים בכל הגילאים, כמו למשל בית הספר Edison State College, ובית הספר Port Charlotte Middle School שקיבל בתר ציון מופלא של 7/10.

כלכלה, תעשייה ועסקים – אחוז המובטלים בעיר קטן מאוד, באזור ה-3%, ונראה כי יש מגוון של אפשרויות תעסוקה, מסחר, כלכלה, תעשייה ועסקים. 

העירייה, תשתיות והתפתחות עירונית – העירייה מעורבת בנעשה בחיי התושבים, מעודדת התנדבות ותרומה לקהילה ודואגת לפיתוח בתי הספר וחזות העיר. העירייה משקיעה בין היתר בסלילת כבישים חדשים, מדרכות, פיתוח חזות העיר ושכונות מגורים. 

פרויקטים שנמצאים בבנייה – לאחרונה אושרו לבנייה 248 בתים פרטיים חדשים למגורים למשפחות, ומאז אוגוסט 2016 אושרו 1,074 אישורים לבניית בתי מגורים לבתים פרטיים למגורי משפחות. בנוסף, ניתן אישור לבניית מתחם דירות בשם "שרלוט קומונס" של 246 יחידות דיור עם שיפוץ נרחב בתשתיות שמסביב לשדרות ביאטריקס בעיר. 

עוד אושר גם ייעוד מחדש לשטח באזור המערבי של מרדוק וילג' לבנייה של עד 2,400 יחידות דיור ליחיד ולמשפחות ולשימושים מסחריים ואף ניתן אישור לבניית מלון חדש המכיל 150 חדרים, מה שמעיד על הדרישה הרבה גם לתיירות וגם למגורים בעיר ועל הפוטנציאל העצום של העיר לגדול ולהתרחב בשנים הקרובות.

יוקר המחייה – 90.6, נמצא מתחת לממוצע במדינה (100).

רוצים להשקיע בפורט שארלוט? פתחו תיק משקיע ללא התחייבות ואנו ניצור עמכם קשר.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
השארת תגובה

מהחנות שלנו

גלילה לראש העמוד